اعطای بن کتاب به شهروندان شمال تهران در ازای پسماند خشک

اعطای بن کتاب به شهروندان شمال تهران در ازای پسماند خشک

محمود رضا سابقی ، رئیس اداره پسماند، اظهار کرد: برای آشنایی و مشارکت دانش‌آموزان در طرح جمع آوری پسماند خشک از مبدا، دانش‌آموزان به ازای پسماند خشک خود به ماموران بازیافت بن کتاب دریافت می‌کنند.

وی افزود: انجام چنین طرحی باعث می شود دانش آموزان برای مشارکت در این طرح فرهنگی تشویق شوند و همچنین از والدین خود بخواهند در این طرح مشارکت کنند.
رئیس اداره ی مدیریت پسماند با اشاره به اجرای طرح "کمپین آسمان آبی ،زمین پاک " در شهر تهران گفت: با توجه به تاثیر پذیری خانواده ها از کودکان خود و لزوم فرهنگ سازی از سنین پایین این طرح به اجرا گذاشته است از سوی دیگر کودکان در قبال تحویل پسماند خشک به غرفه های بازیافت کارت ها ی جایزه دریافت می کنند.
وی با اشاره به اینکه این اداره اقدام به خرید جایزه و تحویل آن به مدارس کرده است تصریح کرد: کودکان همراه با خانواده های خود می توانند پسماندهای خشک منازل خود از قبیل کاغذ، فلزات، شیشه، پلاستیک و غیره را به غرفه های بازیافت مستقر در محلات تحویل داده و در ازای آن کارت جایزه دریافت کنند و با جمع کردن تعداد ی از این کارت ها و تحویل آن به مدارس جایزه دریافت کنند.


سابقی با اشاره به عزم جدی مدیریت شهری برای توسعه ی طرح تفکیک مواد از مبدا و جلب مشارکت شهروندان در این زمینه گفت: این طرح هم اکنون به طور گسترده در مدارس دخترانه و پسرانه ی کمیل ، نرجس ، شمیم فاطمیه ، مفتح ، نور ایمان ،کوشش ، شفاعت در حال اجراست و تاکنون یک هزار و 140 نفر از دانش‌آموزان آموزش چهره به چهره دیدند.
وی ضمن استقبال از مشارکت مدیران و مربیان مدارس با اداره ی مدیریت پسماند، مطرح کرد: این طرح هم اکنون در سایر مدارس نیز در حال اجراست و در نظر داریم تمامی مدارس را تحت پوشش قرار دهیم .
وی با اشاره به اینکه آموزش بازیافت در قالب مسابقه ،کارگاه بهترین‌ها از دوریختنی‌ها، اجرای نمایش و غیره در 60 درصد از مدارس این منطقه اجرا شده است افزود: کودکان یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف برای آموزش بازیافت هستند که تاثیر مطلوبی هم می‌توانند بر والدین خود داشته باشند.


منبع: خبرگزاری میزان


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است