عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

گاهي بعضي از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهاي‌شان بلكه به خاطر محيط و ويژگي‌هاي محلي و شرايط خاص‌شان انتخاب مي‌كنيم. موارد زير رستوران‌هايي هستند كه همه مراجعان آن‌‌ها را به خاطر عجيب و غريب بودن‌شان انتخاب كرده‌اند.
«سفر بدون مزه كردن غذاهاي محلي آنجايي كه به آن سفر كرده‌ايد بي‌معني است.» اين نصيحت پدربزرگ‌هاست كه معمولا هم به آن عمل مي‌كنيم اما گاهي بعضي از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهاي‌شان بلكه به خاطر محيط و ويژگي‌هاي محلي و شرايط خاص‌شان انتخاب مي‌كنيم. موارد زير رستوران‌هايي هستند كه همه مراجعان آن‌‌ها را به خاطر عجيب و غريب بودن‌شان انتخاب كرده‌اند، در واقع اين فهرست «عجيب‌وغريب‌ترين» رستوران‌هاي جهان است.

رستوران اسكاي،‌ صوفيه،‌ بلغارستان رستوران پرنده

وقتي شما مي‌توانيد در يك هواپيماي پارك شده در زمين شام بخوريد، شايد بتوانيد در يك ميز رفته به آسمان هم شام بخوريد. اين فرصتي است كه در رستوران اسكاي براي شما فراهم شده است؛ اين رستوران در واقع از يك ميز و 12 تا 16 صندلي تشكيل شده است؛ همه وسايل پذيرايي از شما و مهمانان‌تان روي ميز چيده مي‌شود و بعد ... بعد شما و ميز و صندلي‌ها به آسمان مي‌رويد! در واقع يك جرثقيل شما و ميزتان را بلند مي‌كند و در نتيجه شما مي‌توانيد در فاصله 50متري از زمين شام‌تان را نوش‌جان كنيد. حالا اين ايده در بسياري از نقاط جهان به كار گرفته شده است.

رستوران اسكاي،‌ صوفيه،‌ بلغارستان    رستوران پرنده

قصر يخي، كمي،‌ فنلاند

اين رستوران دركل آدم را سرد مي‌‌كند،‌ اين رستوران كه در كنار هتلي به همين نام واقع است تقريبا هر ساله يا از اول ساخته مي‌شود يا اين‌كه مورد بازسازي و تعمير قرار مي‌گيرد زيرا با هر بار آب شدن يخ‌ها در بهار و تابستان آسيب زيادي به آن وارد مي‌شود. اين رستوران در داخل يخ درست شده است و دماي داخل آن بين 5 تا 10 درجه زير صفر است اما غذاهايي كه در آن طبخ مي‌شود گرم است و غذاها و نوشيدني‌ها شما را گرم مي‌‌كنند. معروف‌ترين غذاي اين رستوران خوراك ماهي‌هاي قطبي است.

  قصر يخي، كمي،‌ فنلاند

رستوران سولو، كلرادواسپرينگ غذاي خوشمزه داخل هواپيما

معمولا هيچ‌كس از غذاهاي هواپيماها و خطوط هوايي خوشش نمي‌آيد، يعني اين غذاها جايي در برترين غذاهاي محبوب افراد ندارد اما رستوران سولو يك استثنا در اين ميان محسوب مي‌شود زيرا اكثر كساني كه در آن غذا خورده‌اند از كيفيت غذاي آن اظهار رضايت كرده‌اند. در رستوران سولو شما در داخل يك هواپيما غذاي‌تان را صرف خواهيد كرد اما خب فرقش اين است كه اين بار هواپيمايي كه در آن غذا مي‌خوريد روي زمين پارك شده است. رستوران سولو در داخل يك هواپيماي بوئينگ kc-27 درست شده است و شما در داخل آن توسط مهمانداران خطوط هوايي پذيرايي خواهيد شد،‌ هرچند وقت يك بار هم خلبان به وسيله ميكروفن با شما صحبت خواهد كرد.

رستوران سولو، كلرادواسپرينگ   غذاي خوشمزه داخل هواپيما

تري ‌هاوس رستوران، ال‌بوندرا، كاستاريكا به ياد بچگي

يكي از تفريح‌هاي دوران بچگي‌هاي خيلي از ما بالا رفتن از درخت‌ها بود. خيلي از ماها بالاي درخت‌ها اقامتگاه يا پناهگاه يا حتي‌ خانه‌هاي كوچك مي‌ساختيم و «درخت بازي» جزو تفريحات عالي‌مان بود، حالا به ياد آن دوران خوش گذشته مي‌توانيد سري به اين رستوران بزنيد. اين رستوران در بالاي يك درخت غول‌پيكر ساخته شده و بايد با يك پله طنابي به آن برسيد. در اين رستوران و كافي‌شاپ با غذاهاي گياهي و ميوه‌هاي تازه از شما پذيرايي خواهد شد.

تري ‌هاوس رستوران، ال‌بوندرا، كاستاريكا    به ياد بچگي

رستوران كلينيك، سنگاپور، سنگاپور غذا خوردن در اتاق عمل

اگر عاشق فضاي بيمارستان هستيد، يا پزشك و پرستار بودن را دوست داريد حتما به اين رستوران سر بزنيد. اين رستوران در واقع بيمارستاني است كه در آن غذا سرو مي‌شود! در اين بيمارستان همه چيز به رنگ سفيد است و غذا توسط پرستارها سرو مي‌شود و سس غذا كه در داخل آمپول است توسط پزشك مربوطه (كه همان سرآشپز رستوران است) به غذا اضافه مي‌شود. سرو بعضي از غذاها در اين رستوران شما را به ياد اتاق‌هاي عمل و انجام جراحي‌هاي مهم مي‌اندازد.

رستوران كلينيك، سنگاپور، سنگاپور   غذا خوردن در اتاق عمل

ايتاها آندرس، مالديو،‌ مالديو دريايي غيردريايي

اين رستوران از آن رستوران‌هايي است كه در داخل آن احساس آرامش و راحتي بي‌نظيري خواهيد كرد البته اگر از دريا و غواصي مي‌ترسيد به اين رستوران مراجعه نكنيد. اين رستوران در عمق هشت متري زير آب درست شده است و در زمان غذا خوردن كلي ماهي و موجودات دريايي ديگر در نزديك‌ترين فاصله با شما شنا خواهند كرد. كل اين رستوران با شيشه ساخته شده و جالب اين‌كه در آن هيچ غذاي دريايي سرو نمي‌شود!

ايتاها آندرس، مالديو،‌ مالديو   دريايي غيردريايي

منبع: برترینها


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است