مایکروسافت با Holoportation دنیا را با آینده ارتباطات آشنا کرد

مایکروسافت با Holoportation دنیا را با آینده ارتباطات آشنا کرد

هنوز که هنوز است، موضوع تلپورت کردن انسان ها در حوزه تخیلات علمی باقی مانده است؛ اما در همین زمان، مایکروسافت Holoportation را معرفی کرده است. یک هولوگرام سه بعدی از یک شخص که می تواند هزاران کیلومتر از شما دور باشد، ولی همچنان به شکل Real-Time با شما تعامل برقرار کند.

این پروژه جدیدی است که از سوی تیم تحقیقاتی Interactive 3D Technologies مایکروسافت معرفی شده و در هماهنگی با هولولنز یا دستگاه واقعیت افزوده این شرکت عمل میکند. این سیستم مجهز به چندین دوربین است که می توان با آنها با هولوگرام های سه بعدی اشخاص در حالت واقعی تعامل برقرار کرد؛ دقیقا مشابه آنکه آنها در همان اتاق و محلی که شما هستید، حضور دارند.
مایکروسافت جزئیات دقیقی از نحوه عملکرد این دوربین ها در اختیار نگذاشته، ولی آنها می توانند همه حرکت ها و کنش های اشخاص را در محیط خود ثبت و منعکس کنند. این امر منجر به آن می شود که شخص دیگر همزمان و با استفاده از دستگاه هولولنز، بتواند آنها را در محیط خود به شکل Real-Time مشاهده کند.


البته همه اینها به معنای آن است که همچنان بر قراری تماس فیزیکی به شکلی که در واقعیت امکان پذیر است در این حالت وجود ندارد ـ البته هم اکنون ـ و همچنین هولوگرام ها در مرکز دید شما از هولولنز قرار دارند و این امکان وجود دارد که شخصی که هولوگرام وی را می بیند، مستقیم از وسط میز کار شما سر درآورده باشد!
اما با وجود همه اینها، آنچه مایکروسفت به آن رسیده، کاملا تحسین برانگیز و خارق العاده است و به خوبی نشان می دهد، در آینده نزدیک چگونه نحوه تعامل ما با افراد از راه دور از حالت ویدئوهای 2 بعدی به تعامل کامل 3 بعدی تغییر خواهد یافت.
پیش از این، «آلکس کیپمن» مدیر ارشد پروژه هولولنز مایکروسافت طی نمایش TED Talk اقدام به معرفی Holoportation کرده و به وسیله آن دانشمند ناسا «جف نوریس» به روی استیج آمده بود و به شکل Real-Time با مخاطبان در مورد نحوه استفاده ناسا از هولولنز سخن گفته بود.


منبع: تابناک
تگ ها: مایکروسافت ، هولوپورت ، نعامل


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است