ویژگی معلم خوب از نظر علی مطهری

ویژگی معلم خوب از نظر علی مطهری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاکیدات شهید مطهری معلمی خوب و موفق اس که قوه تفکر و تجزیه تحلیل دانش‌آموزان را تقویت کرده و مورد توجه ویژه قرار دهد.

علی مطهری شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از معلمان نمونه که در دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: شهید مطهری از یاران نزدیک و شاگردان برجسته امام(ره) بود به طوری که امام(ره) پس از به شهادت رسیدن شهید مطهری دو روز در مدرسه فیضیه به سوگ نشستند.

وی بیان کرد: شهید مطهری مظهر تفکر انقلاب اسلامی بود و به همین جهت امام(ره) نسبت به پاسداشت تفکر شهید مطهری اهتمام ویژه‌ای داشت و استمرار راه و تفکر این شهید را به مردم توصیه می‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه اشتباه بزرگ دنیای امروز این است که مردم خواهان آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی هستند، جوامع ایده‌آل بدون آزادی معنوی به اهداف خود نمی‌رسند به طوری که پیامبران نیز دعوت خود را با آزادی معنوی آغاز می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: تعلیم و آموزش از جمله تاکیدات ویژه شهید مطهری به شمار می‌رفت و قوه تفکر و تجزیه تحلیل را در تعلیم و آموزش مهم دانسته و بارها به آن تاکید کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های معلم خوب از دیدگاه شهید مطهری، گفت: با توجه به تاکیدات شهید مطهری معلمی خوب و موفق است که قوه تفکر و تجزیه تحلیل دانش‌آموزان را تقویت کرده و مورد توجه ویژه قرار دهد.

مطهری با بیان این مطلب که شهید مطهری داشتن اساتید بی‌شمار را ملاک موفقیت نمی‌دانستند، بیان کرد: شهید مطهری ملاک متفکر و دانشمند بودن را تنها داشتن اساتید متعدد نمی‌دانستند چراکه انسان باید فرصت تجزیه تحلیل و تفکر داشته باشد که اساتید بی‌شمار گاها این فرصت را انسان خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: افراد باید همواره نفس انسانی خود را گرامی و والا داشته و نفس حیوانی را سرکوب و تحت تسلط خود قرار دهد.


منبع: تسنیم
برچسب ها: علی مطهری ، ویژگی معلم ، نماینده تهران


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است