روسیه زیردریایی ضد رادار ویژه تعقیب ناوهای غربی را به آب انداخت

روسیه زیردریایی ضد رادار ویژه تعقیب ناوهای غربی را به آب انداخت

روسیه پیشرفته ترین زیردریایی ضد رادار خود را كه با فرو رفتن تا عمق 240 متری آب ویژه تعقیب ناوهای دشمن در سكوت كامل است، به آب انداخت.

شركت كشتی سازی روسیه امروز (دوشنبه) در باره مشخصات این زیر دریایی كه از سوی ناتو «حفره سیا» نامگذاری شده، اعلام كرد: زیر دریای دیزلی پرافكت 636 كه در منطقه دریایی پریموریه به آب انداخته شد، توان حركت 20 گروه دریایی (37 كیلومتر) در ساعت را دارد.
زیر دریایی كامسامولسك ناآمور با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها و برخوردار از موشك های بالدار بالستكی و اژدرهای پر قدرت می تواند بدون كوچك ترین نشانه ای ماموریت های خود را در نزدیك ترین نقطه به هدف انجام دهد.
روسیه در صدد است تا با ساخت دو فروند دیگر از این زیردریایی ها شمار آنها را به 10 فروند برساند.


روسیه كه فقط یك ناو هواپیما بر از دوران شوروی سابق به نام آدمیرال كوزنتسوف در مقابل 11 ناو هواپیما بر آمریكا و چند ناو دیگر متحدان این كشور را در اختیار دارد با استفاده از مجموعه زیردریایی های پرقدرت خود در صدد افزایش توان نظامی در عمق دریاها و آب های آزاد جهان است.
شبكه تلویزیون سی ان ان نیز در این باره گزارش داد: نگرانی پنتاگون از زیردریایی های پیشرفته روسیه و حضور هر چه بیشتر آنها در اقیانوس اطلس، شرایطی به وجود آورده كه آمریكا دیگر همچون گذشته در عمق دریاها سلطه همیشگی ندارد.
این شبكه گزارش داد: روسیه طی سال های اخیر شماری از زیردریایی های تهاجمی و پیشرفته را به آب انداخته است كه از زمان جنگ سرد بدین سو دیده نشده بود.


منبع: ایرنا


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است