پوشش جهان از ریزش اولین برج تهران و سوگ آتش نشانان

پوشش جهان از ریزش اولین برج تهران و سوگ آتش نشانان

اگر به سرچ واژه‌هایی مانند "آتش‌نشان"، آوار یا فروریزی در فضای مجازی و اینترنت بپردازید، تمامی شبکه‌های خبری و خبرگزاری‌های جهان از حادثه ایی در مرکز شهر تهران خبر می‌دهند. 

در روز گذشته، مردم در فضای مجازی به این بی‌پایان واکنش نشان دادند. تصاویر در فضای مجازی حکایت از تاثر سنگین مردم دارد. شبکه‌های داخلی در پوشش اخبار سنگ تمام گذاشته و ثانیه به ثانیه به گزارش اخبار پرداختند. اما این رویداد از چشم جهانیان نیز مخفی نماند و تا جایی پیش رفت که آتشنشانان جهان با ارسال تسلیتی با همکارانشان در داخل همدردی کردند.

به گزارش عصر ایران، خبرگزاری‌های معتبر جهان از ساعات ابتدایی فروریزی ساختمان پلاسکو به پوشش خبرهای این حادثه تلخ پرداختند.

شبکه بزرگ الجزیره با انتخاب تیتر "مرگ 20 نفر در واژگونی ساختمان پلاسکو تهران" و انتشار تصویر ساختمان در حال سوختن نوشت: آتش‌نشانان در طبقات بالای ساختمان در حال مبارزه با شعله‌های آتش بودند که بخشی از ساختمان فروریخت. 

سی‌ان‌ان نیز در گزارشی مفصل به نقل از محمد باقر قالیباف شهردار تهران نوشت: 20 آتش‌نشان که برای نجات  جان مردم تلاش می‌کردند جان خود را از دست داده‌اند.

روزنامه گاردین نیز با اشاره به حضور مقامات ارشد ایران بر سر صحنه حادثه، به نقل از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری این  حادثه را  شوکه‌کننده نامید و نوشت که ایران از گروه‌های مختلف داخلی  برای حل بحران کمک گرفته است.

خبرگزاری ای بی سی نیز با اشاره به ارسال پیام تسلیت رهبر ایران و رئیس‌جمهور به خانواده قربانیان، به نقل  سخنگوی آتش‌نشانی تهران نوشت" پیش از این بارها در خصوص فقدان امنیت ساختمان پلاسکو به مالکان و فعالان در این ساختمان هشدار دادیم.

اکثر خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های جهان با انتخاب تیترهای مشابه از کشته شدن 20 تا 25 آتش‌نشان و فروریزی ساختمان پس از سوختن خبر دادند.

خبرگزاری بلومبرگ نیز از دستور ویژه رئیس جمهور به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص بررسی ویژه این حادثه  نوشت. این خبرگزاری همچنین مطرح کرد که روحانی وزرا را موظف به انجام ملاحظات ویژه در خصوص رسیدگی به وضعیت مصدومین کرده است.

ایندیپندنت نیز با اشاره به انتقال 88 نفر از مصدومان حادثه به بیمارستان‌های تهران نوشت: حدود 45 نفر از  مصدومین را آتش نشانان تشکیل می‌دادند. اما هنوز مشخص نیست که جراحات از شعله‌ها آتش ناشی شده یا از آوار ساختمان!

این روزنامه به نقل یکی از مالکان 400 واحد تجاری پلاسکو نوشت: من اینک همه چیز خود را از دست داده‌ام و نمی‌دانم از این پس چه کار کنم.

رویترز به نقل از خبرگزاری میزان ایران نوشت که برخی از زیر آوارماندگان با ارسال پیامکی از زنده ماندن خود خبر داده‌اند. البته بسیاری از این خبرها که از سوی خبرگزاری‌های داخلی منتشر شده‌اند، پس مدتی توسط مقامات تکذیب شدند. 

خبرگزاری آلمانی دویچه‌وله، به نقل از علی فاضلی رئیس اتاق اصناف نوشت: متاسفانه از سرنوشت تعدادی از کسبه و شاغلان ساختمان پلاسکو اطلاعی در دست نیست.

نیویورک تایمز نیز با اشاره به ضرر 600 میلیارد تومانی در این حادثه نوشت، ابعاد واقعی خسارات هنوز قطعی  نشده و در دست بررسی است.


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است