علائم هشداردهنده ترکیدن آپاندیس

علائم هشداردهنده ترکیدن آپاندیس

هر مورد آپاندیسیت به ترکیدن آن منجرنخواهد شد، اما تأخیر در درمان، احتمال خطر را افزایش می‌دهد.در ادامه مطلب به برخی از علایم هشداردهنده آپاندیسیت اشاره شده است که در صورت بروز باید فوری به پزشک یا بیمارستان مراجعه شود.

معده  درد بیشتر از همیشه:
آپاندیسیت معمولاً باعث درد شدید می‌شود که  از ناف به سمت راست و پایین شکم پخش می‌شود. اگرچه این حالت  لزوماً به معنای ترکیدن آپاندیس نیست اما  ممکن است به سی‌تی‌اسکن نیاز باشد.به گفته متخصصان، برخی از بیماران دچار ناراحتی‌های  متفاوت می‌شوند. درد هنگام راه رفتن، سرفه کردن، عبور از دست‌انداز جاده ، می‌تواند نشانه ملتهب بودن کل دیواره شکم باشد.


در این شرایط آپاندیس در آستانه ترکیدن است.
 
 حالت تهوع، استفراغ و بی‌اشتهایی:
باید دانست که این علایم می تواند نشانه  وجود باکتری معده باشد؛ از طرفی هر فردی که  آپاندیسیت دارد، لزوما با این علایم روبه ‌رو نخواهد شد. اما اگر دچار حالت تهوع و درد شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید. زیرا التهاب آپاندیس گاهی اوقات آثاری روی دستگاه گوارش و سیستم عصبی می‌گذارد که به تهوع و استفراغ منجر می شود.
تکرر بیش‌ ازحد ادرار:
در برخی افراد، آپاندیس در قسمت پایین‌ترو در لگن قرار دارد  و خیلی نزدیک به مثانه است.
هنگامی‌که مثانه  با آپاندیس ملتهب تماس پیدا می‌کند، مثانه نیز ملتهب می‌شود. درنتیجه، احساس نیازبه دفع مکرر ادرار پیدا می‌کنید که دردناک نیز است.  البته، این حالت می‌تواند از علایم عفونت لوله ادراری باشد اما زمانی که با علایم دیگری همراه است می‌تواند نشانه آپاندیسیت باشد.
 تب و لرز:
تب و لرز به معنای التهاب در جایی از بدن است. زمانی که  آپاندیس ملتهب می‌شود، این حالت می‌تواند به شکل درد موضعی و با تب و لرز بروز کند، بنابراین اگر درد معده بدتر شد و یا این ‌که دچار تب شدید به پزشک مراجعه کنید.
گیج هستید:

حالت گیجی می‌تواند نشانه بدتر شدن عفونت باشد؛ حتی  ممکن است  عفونت وارد جریان خون شده باشد و منابع زیادی از بدن مانند   اکسیژن را مصرف ‌کند  به‌طوری ‌که مغز به‌اندازه کافی  اکسیژن دریافت نمی‌کند و عملکرد مناسبی ندارد.

روزنامه خراسان

کلمات کلیدی: ترکیدن آپاندیس ، مشکلات گوارشی ، اسهال ، یبوست


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است