5 راهکار دفع سنگ کلیه

5 راهکار دفع سنگ کلیه

کلیه ها اعضای مهمی هستند که وظیفه شان دفع ترکیبات و ضایعات از طریق ادرار است. از آنجایی که این ارگان ها نقش مهمی در روند سم زدایی از خون را بر عهده دارند عملکردشان برای سلامت عمومی بدن حیاتی است.

مصرف کافی آب و مایعات باعث می شود که کلیه ها مواد را به خوبی فیلتر کرده و درست به وظایف خود عمل کنند. اما کم آبی بدن، مازاد توکسین و دیگر بیماری ها ممکن است که مواد معدنی یا پروتئین های ادرار کریستالی شده و زمینه برای تشکیل سنگ کلیه فراهم می شود. این بیماری نه تنها باعث ایجاد دردهای شدید در بین بیماران می شود بلکه همچنین مانع از عبور ادرار و ایجاد بیماری های جدی تر می شود. خبر خوب این که روش های 100 درصد طبیعی وجود دارد که دستگاه ادراری را پاکسازی کرده و از بروز سنگ کلیه پیشگیری می کند. در این مطلب شما را با 6 درمان طبیعی و موثر برای داشتن کلیه هایی سالم تر آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.


لیموترش با روغن زیتون برای مقابله با سنگ کلیه

آب طبیعی قره قاط یک درمان طبیعی برای قلیایی کردن بدن، دفع مواد زائد خون و بهبود عملکرد کلیه ها می شود

درمان لیموترش و روغن زیتون یکی از معروف ترین درمانی های طبیعی برای مقابله با سنگ کلیه است. خواص قلیایی این ترکیب به سم زدایی خون و تنظیم pH بدن کمک می کند.

مواد لازم
روغن زیتون بکر: 1 قاشق معادل 16 گرم
آب لیموترش تازه: 1 قاشق معادل 10 گرم

روش تهیه
آب لیموترش را با روغن زیتون بکر مخلوط کرده و به صورت ناشتا میل کنید. این کار را به مدت حداقل 3 هفته مداوم به طور روزانه مصرف کنید.

لیموترش با روغن زیتون برای مقابله با سنگ کلیه

دمنوش گیاه آرقیطون (بابا آدم)

دم کرده گیاه آرقیطون یک درمان طبیعی با خواص دیورتیک و ضدالتهابی قوی است که برای تمیز کردن کلیه ها و مثانه موثر عمل می کند. مصرف منظم این گیاه با سنگ کلیه مقابله کرده و خطر بروز عفونت های مجاری ادراری را کاهش می دهد.

مواد لازم
دانه آرقیطون: 1 قاشق معادل 5 گرم
آب: 2 لیوان معادل 500 میلی لیتر

روش تهیه
دو لیوان ماءالشعیر را روی دانه های گیاه باباآدم یا همان آرقیطون بریزید. در ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت استراحت کند. محلول را صاف کرده و میل کنید. می توانید روزانه تا دو لیوان از این دم کردنی میل کنید. مصرف ناشتای آن تأثیر بیشتری دارد.

دمنوش گیاه آرقیطون (بابا آدم)

آب کرفس و سیب

نوشیدنی گیاه قاصدک یک محرک طبیعی برای تولید ادرار بیشتر است. مصرف متعادل این گیاه برای مقابله با احتباس مایعات بدن و دفع سنگ کلیه موثر است

نوشیدنی طبیعی کرفس و سیب یک نوشیدنی درمانگر معروف و موثر برای مقابله با مشکلات مربوط به کلیه ها است. این دو ماده غذایی خواص دیورتیک (ادرارآور) و آنتی اکسیدانی دارند که باعث تحریک دفع مواد زائد بدن می شود.

مواد لازم
آب سیب 1 لیوان معادل 250 میلی لیتر
کرفس 2 ساقه

روش تهیه
یک لیوان آب سیب بگیرید و آن را با دو شاخه کرفس داخل مخلوط کن بریزید. مواد را هم بزنید تا یک نوشیدنی یک دست حاصل شود. توصیه می کنیم که به مدت 5 روز متوالی یک لیوان از این نوشیدنی را به صورت ناشتا میل کنید.

آب کرفس و سیب

آب قره قاط

آب طبیعی قره قاط یک درمان طبیعی برای قلیایی کردن بدن، دفع مواد زائد خون و بهبود عملکرد کلیه ها است.

مواد لازم
آب قره قاط: 1 لیوان معادل 250 میلی لیتر
آب: نصف لیوان معادل 125 میلی لیتر
آب لیموترش: تازه 1 قاشق معادل 5 میلی لیتر

روش تهیه
یک لیوان آب قره قاط را با نصف لیوان آب و یک قاشق آب لیموترش مخلوط کنید. روزانه بین 2 تا 3 لیوان از این نوشیدنی را مصرف کنید.

آب قره قاط

دم کرده گیاه قاصدک

دم کرده گیه آرقیطون یک درمان طبیعی با خواص دیورتیک و ضدالتهابی قوی است که برای تمیز کردن کلیه ها و مثانه موثر عمل می کند. مصرف منظم این گیاه با سنگ کلیه مقابله کرده و خطر بروز عفونت های مجاری ادراری را کاهش می دهد

نوشیدنی گیاه قاصدک یک محرک طبیعی برای تولید ادرار بیشتر است. مصرف متعادل این گیاه برای مقابله با احتباس مایعات بدن و دفع سنگ کلیه موثر است. دم کرده گیاه قاصدک یک درمان طبیعی برای تصفیه خون، کنترل کلسترول بالا، مقابله با دیابت و فشارخون بالا محسوب می شود.

مواد لازم
گیاه قاصدک خشک: 1 قاشق معادل 10 گرم
آب: 1 لیوان معادل 250 میلی لیتر

روش تهیه
یک لیوان آب بجوشانید و یک قاشق قاصدک خشک را به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. محلول را صاف کرده و میل کنید. می توانید روزانه تا 2 تا 3 استکان از این دم کرده میل کنید.

دم کرده گیاه قاصدک

بدانید که

داروهای ذکر شده به عنوان مکملی برای درمان سنگ کلیه محسوب می شوند. بهتر است در خصوص میزان مصرف آن ها نیز با عطار یا متخصص طب سنتی مشورت کنید. علاوه بر این اگر به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان هستید به هیچ عنوان مواد ذکر شده را جایگزین داروهای تجویز شده نکنید. اگر مشغول مصرف داروی خاصی هستید قبل از استفاده از این داروهای طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. در نهایت اینکه برای داشتن کلیه هایی سالم تر به میزان کافی آب و مایعات مفید بنوشید.

منبع: تبیان


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است