درمان‌ خانگی فشارخون بالا

درمان‌ خانگی فشارخون بالا

فشارخون بالا را اغلب قاتل خاموش می‌نامند. فشار خون معمولاً به صورت فشار سیستولیک (فشار ضربان قلب)، روی فشار دیاستولیک (فشار بین دو ضربان متوالی قلب) ثبت می‌شود. فشار بالاتر از 90/140 میلیمتر جیوه خطرناک است و ممکن است سبب حمله‌قلبی، سکته، نارسایی کلیه، و خونریزی در چشم و مغز شود. چاقی، سبک زندگی، عوامل ژنتیکی، مصرف الکل، قرص‌های ضدبارداری، قرص‌های ضد درد، بیماریهای کلیوی، بیماری آدرنال، بیماریهای عروق، بیماری‌های تیروئید، و در بعضی موارد بارداری می‌توانند دلیل فشارخون بالا باشند. درمان‌های خانگی فشار خون بالا
فشارخون بالا را اغلب قاتل خاموش می‌نامند. فشار خون معمولاً به صورت فشار سیستولیک (فشار ضربان قلب)، روی فشار دیاستولیک (فشار بین دو ضربان متوالی قلب) ثبت می‌شود. فشار بالاتر از 90/140 میلیمتر جیوه خطرناک است و ممکن است سبب حمله‌قلبی، سکته، نارسایی کلیه، و خونریزی در چشم و مغز شود. چاقی، سبک زندگی، عوامل ژنتیکی، مصرف الکل، قرص‌های ضدبارداری، قرص‌های ضد درد، بیماریهای کلیوی، بیماری آدرنال، بیماریهای عروق، بیماری‌های تیروئید، و در بعضی موارد بارداری می‌توانند دلیل فشارخون بالا باشند.

خوراکی های خانگی برای درمان فشار خون بالا

کرفس : حاوی مقادیر زیادی بوتیل‌فتالاید (یک ماده فوتوشیمیایی) که به کنترل سطح فشارخون کمک می‌کند. می‌توانید کمی از ساقه‌ی کرفس را هر روز بصورت میان وعده میل کنید.
هویج : اسفناج و جعفری. یک لیوان آب این سبزیجات دو بار در روز به کنترل سطح فشارخون کمک می‌کند.
انگورفرنگی : درمان خانگی مؤثری برای فشارخون بالاست. یک قاشق چایخوری آب انگورفرنگی تازه را با همین مقدار عسل مخلوط کنید. این مخلوط را هر روز پیش از صبحانه میل کنید.
سیب زمینی : سیب زمینی آب‌پز برای کنترل فشارخون مفید است. منیزیوم و پتاسیم این گیاه باعث کنترل سطح فشارخون می‌شود.
دانه‌ی هنداونه : درمان خانگی مناسبی برای فشارخون بالاست. مقداری دانه‌ی تفت‌داده‌ی هنداونه را آسیاب کنید. دو فنجان آب به آن بیافزایید و به مدت 15 دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و مایع بدست آمده را هر روز صبح و عصر میل کنید.
ترکیب عسل و زنجبیل : یک قاشق چایخوری عسل را با یک قاشق چایخوری آب زنجبیل تازه و یک قاشق زیره سبز مخلول کنید و این مخلوط را دو بار در روز مصرف کنید.
موز : به دلیل میزان بالای پتاسیم به کنترل فشارخون کمک می‌کند. افراد مبتلا به فشارخون بالا می‌توانند روزانه یک تا دو موز میل کنند.
آب پیاز : حاوی مقادیر زیاد آنتی‌اکسیدانی به نام فلاوانول است که در کنترل فشارخون بسیار مفید است. سعی کنید یک روزانه یک پیاز متوسط میل کنید. همچنین می‌توانید نصف قاشق چایخوری آب پیاز را با مقداری عسل مخلوط کنید و به مدت دو هفته، روزی دوبار میل کنید.
تخم شنبلیله : حاوی مقداری زیادی پتاسیم و فیبر است که به کنترل فشارخون کمک می‌کند. دو قاشق غذاخوری از آن را در مقدار آب به مدت دو دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید. سپس دانه‌ها را درون مخلوط کن بریزید تا خمیری شکل شوند. از این خمیر دو بار در روز یکبار پیش از صبحانه و یکبار عصر میل کنید. این کار با به مدت دو تا سه ماه تکرار کنید تا نتیجه نمایان شود.

خوراکی های  خانگی برای درمان فشار خون بالا

نکته‌ی مهم :

استفاده از درمان‌های خانگی به عنوان بخشی از درمان است و در عین حال ضروری است که با پزشک نیز مشورت کنید و بطور منظم فشارخون‌تان اندازه‌گیری شود.

نکته‌ی مهم :

منبع: پارسی طب


نظرات کاربران
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نظرشما چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است